اطلاعات سفر

سرفه چه زمان می تواند نگران کننده باشد؟ - اطلاعات سفر

سرفه به شما کمک می کند سیستم تنفسی خود را پاکسازی کنید. اما اگر بیش از حد باشد، می تواند هشدار سرماخوردگی یا وضعیت جدی تر باشد.

بدن چندین مکانیسم دفاعی برای مقابله با بیماری دارد، در مورد گلو و مجاری تنفسی این روند با سرفه اتفاق می افتد، بدین ترتیب بدن آلودگی ها و سایر میکروارگانیسم ها را از بین می برد. طبق اعلام کالج پزشکی کلمبیا، عملکرد سرفه از بین بردن میکروب های بالقوه قبل از ایجاد عفونت است.

همانطور که گفته شد سرفه به خودی خود نشانه ای از بیماری نیست، بلکه پاسخی است که هنگام تحریک رشته های عصبی واقع در سیستم تنفسی ظاهر می شود.

سرفه به دو نوع تقسیم می شود: سرفه خشک که خلط یا بلغم ایجاد نمی کند، اما هنگام بلع درد ایجاد می کند. سرفه مولد؛ شامل خلط و ترشح یا مخاط است.

چه عواملی باعث سرفه می شوند؟

سرماخوردگی شایع ترین دلیل سرفه، خشکی گلو یا احساس خستگی است، همچنین سرفه می تواند پاسخی به شرایط مختلف سیستم تنفسی مانند آسم، برونشیت یا ذات الریه یا سایر شرایط مانند بیماری رفلاکس معده (مری) باشد.

سرفه ای که هنگام خوابیدن به طور قابل توجهی بدتر می شود می تواند نشانه ای از نارسایی قلب باشد که نیاز به مراقبت پزشکی دارد. اگرچه سرفه هر روز برای افراد سیگاری امری طبیعی است، اما نباید آن را امری طبیعی دانست و باید به پزشک مراجعه شود.

بازدید : - بار دسته بندی : خبر تاريخ : 5 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها