به این مطلب امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...

ویزای سوئیس


ویزای سوئیس

اگر شما هم قصد دریافت ویزای سوئیس را دارید، مطالعه این مطلب به شما کمک بسیاری خواهد کرد. سوئیس با داشتن طبیعتی زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان پذیرای مسافران زیادی می باشد. البته آرامی این جامعه، قدمت تاریخی و اقتصاد پیشرفته آن نیز در این زمینه نقش مهمی دارد و در کل سوئیس را می توان یکی از بهترین کشورهای جهان از نشر جذب توریست و نیز زندگی دانست. سوئیس یکی از کشورهای هم پیمان شینگن میباشد در نتیجه برای سفر به این کشور باید ویزای آن را دریافت نمایید.

انواع ویزای سوئیس

درکل برای سفر به سوئیس میتوانید یکی از چهار نوع ویزای این کشور را دریافت کنید:

 1. اولین نوع ویزای سوئیس، ویزای نوع A یا ویزای ترانزیت نامیده شده است، شامل ویزایی می باشد که تنها می توانید در فرودگاه بمانید و خروج از فرودگاه ممنوع می باشد. به عبارتی شما پس از ورود به فرودگاه می توانید پرواز خود را عوض کنید و به یکی دیگر از کشورهای هم پیمان شینگن وارد شوید.

 2. ویزای بعدی ویزای عبور یا ویزای سوئیس نوع B نام دارد که با داشتن این ویزا حق خرج از فرودگاه راداریدو حق استفاده از شینگن را نیز برای عبور دارید. با داشتن این ویزا شما میتوانید از فرودگاه خارج شده و سپس از طریق راه های زمینی به یکی دیگر از کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

 3. سومین ویزای سوئیس، ویزای شینگن می باشد که ویزای سوئیس نوع C نیز نامیده می شود. این ویزا کوتاه می باشد و ۹۰ روز اعتبار دارد. این ویزا برای افرادی مناسب می باشد که هدف آن ها از سفربه سوئیس، سفر کاری و یا یک سفر درمانی می باشد، افرادی که قصد ملاقات از بستگان خود را دارند نیز مناسب می باشد. اکثر گردشگران ایرانی برای سفر به سوئیس اقدام به دریافت این ویزا می نمایند.

ویزایی برای اقامت های بلند مدت در سوئیس

آخرین ویزای سوئیس، ویزای نوع D و یا همان ویزای ملی می باشد. این ویزای برای اقامت های بلند مدت (بالای ۹۰ روز) اخذ می گردد و صادر کننده این ویزا نیز اداره مرکزی کانتون می باشد. بسیاری از تاجران این ویزا را اخذ می کنند تا بتوانند هر موقت بخواهند به مناطق شینگن وارد شود و به راحتی در این مناطق عبورو مرور داشته باشند. دانشجویان یا افرادی که برای مهاجرت کاری قصد ماندن در کشور سوئیس را دارند نیز باید این ویزا را دریافت نمایند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

هزینه های دریافت ویزای سوئیس

بیشترین متقاضیان دریافت ویزای سوئیس، تمایل دارند که ویزای نوع  Cرا دریافت نمایند. افرای که بالاتر از ۱۲ سال سن دارند برای دریافت این ویزا باید ۶۰ یورو پرداخت نمایند. کودکان ۶ تا ۱۲ سال شما با پرداخت ۳۵ یورو می توانند این ویزای سوئیس را اخذ نمایند و اگرکودک زیر ۶ سال دارید نیز این ویزای برای او رایگان می باشد. زمانی که ویزای خود را درخواست می کنید این هزینه را باید در آن هنگام پرداخت کنید و در صورتی که به هر دلیلی از دریافت ویزا منصرف شوید این مبلغ به هیچ نحوی به شما باز نمی گردد.

مدارک لازم برای ویزای سوئیس (توریستی)

برای دریافت ویزای مورد نظر خود باید یک سری مدارک را به سفارت ارائه دهید، و وقت سفارت سوئیس را بصورت اینترنتی رزرو نمایید. دریافت ویزای سوئیس نیز مدارک زیر را نیاز دارد.

 1. ابتدا باید فرمی را به منظور درخواست ویزا تکمیل نمایید که این فرم از روی سایت سفارت قابل دانلود می باشد.

 2. باید گذرنامه این کشور را داشته باشید و در صورتی که این گذرنامه را ندارید و یا اعتبار کمی دارید باید برای دریافت آن اقدام نمایید. این گذرنامه باید زمان بیشتری از تاریخی که قصد ماندن در سوئیس را دارید، اعتبار داشته باشد.

 3. ارائه اصل کارت ملی و شناسنامه نیز ضروری می باشد.

 4. دو قطعه عکس جدید نیز باید آماده کنید.

 5. علاوه بر این موارد، اگر از قبل ویزای یکی از کشورهای هم پیمان شینگن و یا کشورهای دیگر را اخذ نموده اید تهیه یک کپی از آن ها ومهرهای ورود و خروج نیز می تواند در زمینه اخذ ویزای سوئیس به شما کمک زیادی کند.

 6. گردش شش ماه آخر حساب های شما در ایران و نیز یک گواهی که تمکن مالی شما را ثابت کند از دیگر موارد مورد نیاز برای دریافت ویزا می باشد.

 7. تهیه یک گواهی برای اشتغال به کار شما در ایران. در این گواهی مواردی همچون سمت شما، تاریخ استخدام، میزان حقوق و مرخصی نیز باید ذکر گردد، این مدارک برای کارگران و کارمندان ضروری میباشد.

 8. صاحبان مشاغل باید مدارکی برای پروانه کسب یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی خود را به سفارت ارائه دهند.

 9. افراد بازنشسته باید گواهی بازنشستگی مناسب ارائه دهند.

 10. دانشجویان ملزم به ارئه گواهی اشتغال به تحصیل می باشند.

 11. تهیه یک بیمه مسافرتی برای هزینه های درمان و یا فوت که حداقل باید ۳۰ هزار یورو باشد.

 12. درصورتی که سند مالکیت دارید ارائه آن نیز مهم می باشد.

 13. نکته مهم دیگر رزرو بلیط هواپیما و نیز رزرو هتل می باشد.

 14. همچنین می توانید از یکی از بستگان مقیم سوئیس (در صورت وجود) و یا برای سفرهای کاری از طرف کارفرما بخواهید برای شما دعوت نامه ارسال نمایند. این دعوت نامه مسیر دریافت ویزا را بسیار آسان خواهد نمود.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

در رابطه با گواهی تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای سوئیس

نکته مهم در مورد گواهی تمکن مالی این می باشد که گاهی متقاضی وضعیت مالی خوبی ندارد یا مسئولان در مورد تمکن او شک دارند، در این موراد سفارت سوئیس از فرد متقاضی درخواست ارائه اعلامیه اسپانسر شیپی می کند که در واقع یک دوست باید متقاضی را از نظر مالی حمایت نماید. علاوه بر این سایر هزینه ها نیز همچون هزینه های بروز تصادف، هزینه های درمان در سوئیس و دیگر هزینه های مربوط و یا هزینه های تضمین وضعیت رفاهی متقاضی نیز برعهده اسپانسر شیپی می باشد. این هزینه به طور کلی ۳۰ هزار فرانک سوئیس در نظر گرفته می شود. فرم مربوط به اسپانسر شیپی روی سایت سفارت موجود می باشد که در صورت نیاز می توان آن را تهیه نمود.

نکات مهم دعوت نامه برای اخذ ویزای سوئیس

در مورد دعوت نامه نیز نکاتی وجود دارد که در زیر ذکر خواهد شد:

 • اثبات رابطه متقاضی با فردی که دعوت نامه را ارسال نموده است.

 • در دعوت نامه باید نام و نام خانوادگی میزبان و نیز مواردی از جمله تاریخ تولد او، تابعییت و آدرس او نیز ارائه شود.

 • تاریخ تنظیم دعوت نامه نیز اهمیت دارد.

 • امضای فرد متقاضی نیز ضروری می باشد و برای دعوت نامه های مربوط به سفرهای کاری، امضای مدیر شرکت مربوطه ضروری می باشد.

 • نکته دیگر اثبات مکانی که متقاضی قصد اسکان در آن جا را دارد می باشد که به عهده میربان می باشد.

 • اگر مدرک دیگری نیز برای تقویت و یا تکمیل دعوت نامه دارید نیز می تواند کمک کننده باشد.

 • دعوت نامه همراه سایر مدارک توسط متقاضی به سفارت ارائه شود و یا این که از طرف میزبان به سفارت ارسال گردد که این مورد بستگی به سفارتی که قصد مراجه به آن را دارید دارد.

مهمترین مراحل برای دریافت ویزای سوئیس

برای دریافت ویزای سوئیس، باید ابتدا وقت سفارت سوئیس را رزرو نمایید و طی کردن مراحل زیر ضروری می باشد:

 1. اولین مرحله تعیین وقتی برای ملاقات می باشد که تعیین مصاحبه تنها حضوری انجام خواهد شد و برای دریافت زمان ملاقات می توانید از طریق تماس تلفنی اقدام نمایید.

 2. فرم درخواست ویزای سوئیس را از روی سایت دریافت کنید و آن را تکمیل نمایید.

 3. سپس باید مدارک آماده شده خود را به یکی از زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی ترجمه نمایید.

 4. در نهایت باید در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را به آن ها ارائه دهید و پس از مصاحبه و انگشت نگاری در صورت تایید سفارت ویزای سوئیس شما صادر می شود.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

نکات و شرایط مهم اخذ ویزای سوئیس

برای متقاضیان کشور ایران امکان اقدام آنلاین نمی باشد و حتما باید جلسه حضوری برگزار شود. اقدام به صورت آنلاین در بسیاری از کشورها وجود دارد که ایران شامل این مورد نمی شود.

حداقل زمان برای صدور ویزای سوئیس نوع C (شینگن) ۱۰ روز کاری می باشد.

تقاضا برای ویزای سوئیس زیاد می باشد پس توصیه می شود حداقل از هشت هفته قبل از زمانی که قصد سفر دارید برای دریافت وقت مصاحبه اقدام نمایید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اطلاعات سفارت سوئیس در ایران

نشانی سفارت سوئیس در ایران تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲ می باشد.

ساعت کاری این سفارت یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ تا ۱۱:۳۰ می باشد که می توانید برای مصاحبه به این سفارت مراجعه نمایید. البته در روزهای تعطیل ایران و سوئیس این سفارت نیز تعطیل می باشد.

پس از صدور ویزای سوئیس خود می توانید روزهای یک شنبه تا پنج شنبه و از ساعات ۱۳:۳۰ تا ۱۴ برای دریافت آن به این سفارت مراجعه کنید.

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم وبی واسطه در خصوص وقت سفارت سوئیس  ، ویزای سوئیس و سفر به سوئیس. تلفن تماس ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۲۱ تیر ۱۳۹۷

اقامت سوئد در حال حاضر بیشتر مردم قصد اقامت در کشورهای خارجی را دارند. یکی از بهترین جاها برای اقامت، اقامت سوئد است که نیازمند اخذ ویزای سوئد و در ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۲۳ تیر ۱۳۹۷

درباره مالت آیا تا به حال درباره مالت مطلبی شنیده اید؟ آیا می دانید این کشور در کجای جهان و در کدام قاره قرار دارد؟ با ما همراه باشید تا ...

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 0٫00
Loading...
۱۷ اسفند ۱۳۹۶

هتل مایا کوالالامپور هتل مایا کوالالامپور یکی از بهترین و مجلل‌ترین اقامتگاه‌های مسافری در این شهر می‌باشد که ۵ ستاره بودن آن، گویای تمامی مزیت‌ها خواهد بود. تور مالزی هر ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!