اطلاعات سفر

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟ - اطلاعات سفر

ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای بدست رسیده، این سوال مطرح می شود که برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟

آریا مرادی، یک فعال گردشگری در نشست تخصصی با موضوع نقش تورهای گردشگری در حفاظت از محیط زیست و گردشگری پایدار با محوریت جلوگیری از تحریف که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، اداره کل حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و با حضور تورهای گردشگردی مجاز در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: ما به عنوان تورهای گردشگری همواره در برابر طبیعت احساس مسئولیت کرده و در مسائل و مشکلات محیط زیستی مانند آتش سوزی درختان همواره پای ثابت بوده ایم.

وی ادامه داد: ما از دستگاه های ذی ربط انتظار همکاری داریم و بیشتر مخاطب ما میراث فرهنگی است.

مرادی عنوان کرد: در دوران کرونا گفتند که تورهای گردشگری مجاز حق بردن تور به دامن طبیعت را ندارند. اما همان زمان از استان های دیگر با ما تماس می گرفتند که می خواهند به استان ما تور بیاورند. اگر بنابر نبردن تور است، کل تورهای کشور باید محدودیت داشته باشد.

این نماینده تور گردشگری با اشاره به اینکه نیاز به مقابله با کسی نیست که تور گردشگری مجاز دارد، چرا که آن گروه آنقدر دلسوز طبیعت است که مجوز گرفت، تصریح کرد: ما باید جلوی تورهای غیرمجاز را بگیریم، میراث فرهنگی می گوید که برخورد با تورهای غیرمجاز در حیطه ما نبوده و ما فقط با تورهایی که مجوز دارند، کار داریم.

وی بیان کرد: کار تورهای گردشگری ما به جایی رسیده که پدر گردشگری لرستان می گوید باید دنبال شغل دیگری بگردد، چرا که هیچ مقابله ای با تورهای غیرمجاز در استان نمی شود.

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟
بازدید : - بار دسته بندی : گردشگری تاريخ : 20 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.