اطلاعات سفر

اعلام کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر - اطلاعات سفر

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر صورت پذیرفت.

جریان چیست؟

باستان شناسان در مصر یک گورستان حدودا 2000 ساله را که بقایای حیواناتی همچون گربه و میمون به همراه قلاده هایی از صدف و دانه های شیشه ای و سنگی در آن دفن شده است، کشف کرده اند.

مصریان باستان به مومیایی کردن حیوانات برای پیشکش به خدایان شهرت داشتند، اما این گورستان واقع در حوالی بندر «برنیس» موضوع متفاوتی است. در هیچ یک از حیواناتی که در این گورستان دفن شده اند اثری از مرگ به دست انسان دیده نمی شود، در عوض بقایای به جای مانده نشان می دهند اینها حیوانات پیر و بیماری بوده اند که توسط فردی نگهداری می شده اند. تقریبا تمامی این حیوانات با دقت دفن شده اند. حیوانات در حالتی شبیه به خوابیدن در قبر قرار داده شده اند و در برخی موارد پتویی به دور آن ها پیچیده شده و یا ظرفی بر روی آنها قرار داده شده است.

در یکی از موارد، یک میمون در کنار سه بچه گربه، یک سبد حصیری، لباس، تکه های ظرف و دو صدف بسیار زیبا دفن شده بود.

بنابراین کارشناسان معتقدند حیوانات در «برنیس» برای هدیه شدن به خدایان قربانی نمی شدند و به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شدند.

باستان شناسان این گورستان متعلق به قرن اول و دوم میلادی را بطور اتفاقی کشف کرده اند. سالهاست که باستان شناسان مشغول کاوش در حوالی «رنیس هستند، چرا که این منطقه خانه بقایای تاریخی است.

از 585 مورد بقایای کشف شده، 536 مورد گربه، 32 مورد سگ، 15 مورد میمون، یک مورد روباه و یک مورد شاهین بوده است. هیچ کدام از حیوانات مومیایی نشده بودند، اما برخی از آنها در تابوت های موقتی قرار داده شده بودند. برای مثال مجموعه ای از برگ نخل دور یک سگ بزرگ پیچیده شده بود و یک نفر با دقت دو تکه کوزه را دور جسد سگ قرار داده بود.

اعلام کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر
بازدید : - بار دسته بندی : خبر تاريخ : 5 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها