اطلاعات سفر

وضعیت موزه ها در تعطیلات نوروز چگونه است؟ - اطلاعات سفر

ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این سوال مطرح می شود که وضعیت موزه ها در تعطیلات نوروز چگونه است؟

قضیه چیست؟

محمدرضا کارگر توضیح داد: موزه های تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل خواهند بود و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل های بهداشتی و با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا می توانند باز باشند.

او درباره تغییر پروتکل های کرونا برای بازدید از موزه ها در تعطیلات نوروز با توجه به نواقصی که در بخش فروش اینترنتی و نوبت گیری وجود دارد و نقطه ضعف هایی در کنترل و مدیریت بازدیدکنندگان گفت: پروتکل ها تغییر نکرده است و همه موزه ها مطابق با دستورالعمل تهیه شده قبلی فعال خواهند بود و مشکلی وجود ندارد.

درحال حاضر 300 موزه دولتی با نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و 159 موزه خصوصی در کشور فعال است. تا قبل از کرونا 62 موزه جدید افتتاح شد که 39 موزه خصوصی بود.

موزه ها از اسفند سال 98 با هر بار اوج گرفتن ویروس کرونا به عنوان مراکز پرخطر بطور مقطعی تعطیل شدند. هرچند که تعطیل شدن موزه ها در هر نوبت با مقاومت هایی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روبه رو بوده است.

ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز چگونگی فعالیت موزه ها را در تعطیلات نوروز مشخص نکرد، اما تاکید کرد که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است. در حال حاضر بیشتر موزه ها باز هستند و بازدیدکننده دارند، اما به رغم وجود پروتکل های بهداشتی، کنترل و مدیریت بازدیدکنندگان با مشکل مواجه است و راهنمایان موزه اکثرا نسبت به فعالیت موزه ها در شرایط موجود معترض اند. با آنکه تاکید پروتکل های بهداشتی موزه ها برای نوبت گرفتن پیش از بازدید است، اما بیشتر موزه ها امکان فروش اینترنتی ندارند و بازدیدهای نوبتی با تعداد محدود در بیشتر موزه ها رعایت نمی شود. این وضعیت در اکثر موزه های کشور در حالی حاکم است که پیش بینی می شود با اعمال محدودیت های تردد و سفر در تعطیلات نوروز، میزان مراجعه مردم به موزه ها بیشتر شود.

وضعیت موزه ها در تعطیلات نوروز چگونه است؟
بازدید : - بار دسته بندی : خبر تاريخ : 4 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها