اطلاعات سفر

انتقاد به ساخت هتلی با چشم انداز خرس های قطبی - اطلاعات سفر

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، انتقاد به ساخت هتلی با چشم انداز خرس های قطبی انجام شد.

قضیه چیست؟

در «هتل خرس قطبی» که بخشی از پارک موضوعی «سرزمین قطبی هاربین» واقع در شمال شرقی چین است، پنجره اتاق های هتل به روی قفس خرس ها باز می شود و این حیوانات همسایه 24 ساعته بازدیدکنندگان خواهند بود.

در یک ویدئو نشان داده می شود در فضایی که با استفاده از تکه های یخ و سنگ های مصنوعی ساخته شده و کف پوش آن هم به رنگ سفید رنگ آمیزی شده است، خرس های قطبی که از گونه های در خطر انقراض هستند، سوژه عکاسی گروهی از مهمانان شده اند.

سازمان های حفاظت از حقوق حیوانات نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از مردم خواسته اند از تشکیلاتی که بواسطه بدبختی حیوانات درآمد کسب می کنند دوری کنند.

جیسون بیکر که یک مقام در گروه محافظت از حقوق حیوانات «پتا آسیا» است، بیان کرد: «خرس های قطبی به قطب تعلق دارند و باغ وحش ها یا جعبه های شیشه ای آکواریوم ها و مطمئنا هتل ها جای این حیوانات نیستند.»

به گفته بیکر، خرس های قطبی در حیات وحش معمولا در قلمروهایی پرسه می زنند که می تواند هزاران مایل وسعت داشته باشد.

شهر هاربین برای جشنواره مجسمه سازی یخی شهرت دارد و این هتل نیز به شکل یک خانه اسکیموی بزرگ ساخته شده که بر روی سقف آن یخ مصنوعی قرار داده شده است.

اما ساخت این هتل با مخالفت برخی از کاربران فضای مجازی در چین مواجه شده است.

یکی از این کابران نوشته است: «یک زندان چشم اندازدار برای خرس های قطبی… آیا ما هنوز چیزی درباره ظلم به حیوانات نمی دانیم؟»

یک سخنگوی شبکه محافظت از حیوانات در چین در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کرد: «وجود کم و کاستی هایی در قوانین حفاظت از حیات وحش در چین به کسب و کارها این اجازه را می دهد تا بدون هیچ نگرانی و برای شادکامی خودشان از حیوانات سوءاستفاده کنند.»

الجزیره نیز به نقل از رویترز نوشت یکی از سخنگوهای این هتل اعلام کرده است فضای سربسته هتل فقط بخشی از محوطه خرس های قطبی است و زمانیکه دما و کیفیت هوا مناسب باشد، خرس ها به فضای باز دست پیدا می کنند.

انتقاد به ساخت هتلی با چشم انداز خرس های قطبی
بازدید : - بار دسته بندی : خبر تاريخ : 4 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها